FURNITURE / Tables / Serving table 9952097
*
nr 995 2097
SERVING TABLE
1950s, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, height: 56 cm,
1950-tal, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, höjd: 56 cm
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1900
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:35:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 18:47:58
1
1.200 kr
16/11 10:04:30
2
1.100 kr
16/11 10:04:30
1
1.200 kr (Robot)
16/11 10:05:12
2
1.300 kr
16/11 18:11:22
3
1.400 kr
16/11 18:17:04
2
1.500 kr
16/11 18:22:18
3
1.700 kr
16/11 18:23:21
2
1.700 kr
16/11 18:23:21
3
1.700 kr (Robot)
16/11 18:24:03
2
1.800 kr
16/11 18:30:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn jh fabrikerna sävsjö serveringsvagn tevagn
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
3 juni at 20:30
-
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
3 juni at 20:33
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
today
3 juni at 20:27
-
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 18:23
-
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
3 juni at 19:44
*
SERVING TABLE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2097
SERVING TABLE
1950s, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, height: 56 cm,
1950-tal, JH Fabrikerna Sävsjö, diameter: 45, höjd: 56 cm
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1900 |
Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/11 18:47:58 | 1 | 1.200 kr |
16/11 10:04:30 | 2 | 1.100 kr |
16/11 10:04:30 | 1 | 1.200 kr (Robot) |
16/11 10:05:12 | 2 | 1.300 kr |
16/11 18:11:22 | 3 | 1.400 kr |
16/11 18:17:04 | 2 | 1.500 kr |
16/11 18:22:18 | 3 | 1.700 kr |
16/11 18:23:21 | 2 | 1.700 kr |
16/11 18:23:21 | 3 | 1.700 kr (Robot) |
16/11 18:24:03 | 2 | 1.800 kr |
16/11 18:30:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn jh fabrikerna sävsjö serveringsvagn tevagn
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
3 juni at 20:30 -
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
3 juni at 20:33 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
today
3 juni at 20:27 -
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 18:23 -
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
3 juni at 19:44